Mean Well LPF-40D-48
48VDC 840mA 40W Class 2 Switching LED Driver Power Supply IP67 Encapsulated with 3 in 1 Dimming
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well LPF-40D-48.
IHS
Datasheet8 pagine4 anni fa
Mean Well
Future Electronics
Electro Sonic
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.47%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
XP PowerVCS100US48
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W
XP PowerVCS100US12
XP PowerVCS100US24
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 100 W, 24 VDC, 4.17 A
XP PowerVCS100US15
Thomas Research ProductsPLED75W-027-C2800-D
LED DRIVER CC AC/DC 9-27V 2.8A
Thomas Research ProductsPLED75W-108-C0700-D
LED DRIVR CC AC/DC 36-108V 700MA
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well LPF-40D-48 fornite dai suoi distributori.
LED DRIVER, AC-DC, CC, 0.84A, 48V; Output Power Max: 40.32W; Output Voltage Max: 48V; Output Current: 840mA; LED Driver Mode: Constant Current; Input Voltage Min: 90V; Input Voltage Max: 305V; Product Range: -; SVHC: No SVHC (12
PSU, 40W, SINGLE OUTPUT; Input Voltage VAC:90V to 305V; Input Voltage VDC:127V to 431V; Depth:32mm; Width:43mm; Dimming Control Type:PWM; Efficiency:89%; Length:162.5mm; No. of Channels:1; Operating Temperature Max:70°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C to +70°C; Output Current:840mA; Output Power:40.32W; Output Voltage:48V; Power Supply Mounting:Chassis; Termination Style:Flying Leads