Mean Well HRPG-600-48
HRPG-600 Series 624 W Single Output 48 V AC/DC Switching Power Supply
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well HRPG-600-48.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Future Electronics
Sager Power Systems
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+44.20%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Mean WellMSP-600-48
624W Embedded Switch Mode Power Supply SMPS, 13A, 48V dc Medical Approved
Mean WellSP-480-48
Mean Well SP-480-48 const. voltage power supply, Uout 48V, Iout 0-10A, 480W, PFC, RoHS
Mean WellHRPG-450-48
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 456 W, 48 VDC, 9.5 A
TDK-LambdaZWS150BAF-48
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 153.6W, Hybrid
Murata Power SolutionsMVAC400-48AF
MVAC400 Series 400 W Single Output 48 V High Density AC/DC Power Supply
Murata Power SolutionsMVAC250-48AFD
Switching Power Supplies 170W 12V 3.54A 250W 5A w/Air CS
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well HRPG-600-48 fornite dai suoi distributori.
AC-DC Power Factor Correction Module, 2 Output, 624W, Hybrid
Power Supply; module; 624W; 48V; 13A; 85-264VAC; 120-370VDC
AC to DC Power Supply Single Output 48 Volt 13 Amp 624 Watt with Remote ON-OFF
Switching Power Supplies 624W 48V 13A W/PFC Function
POWER SUPPLY, AC-DC,48V,13A,100-264V IN, ENCLOSED, DIN RAIL, PFC, HRPG-600 SERIES
624W 1 85V(AC),120V(DC) 264V(AC),370V(DC) 0.5% 13A 48V 218mm*105mm*63.5mm
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 13A 624W 19-Pin
V17-G-5M-PUR Pepperl+Fuchs Sensor-actuator patch cord Female cordset
AC/DC 600W 48V Single Output Power Supply, Enclosed w/ Fan
48Vdc 13A 48V, Current Sharing (3+1) No Load Power Cons.