Mean Well HLG-80H-15B
80W LED Driver Single Output Switching Power Supply 80 Watt, 15V @ 2A B Model
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well HLG-80H-15B.
IHS
Datasheet10 pagine4 anni fa
Component Distributors Inc.
Mean Well
JRH Electronics
Trend di 3 mesi:
-24.17%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
TraceParts
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
TDK-LambdaZPSA60-15
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,4A,90-265V IN, OPEN FRAME, PNL MNT, EMBEDDED,60W, ZPSA SERIES
TDK-LambdaZPSA60-12
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 60W, Hybrid
TDK-LambdaMWS65-15
POWER SUPPLY; AC-DC; MEDICAL; 115-230VAC; OUTPUT 15V 4.4A; 66W
Advanced EnergyNLP40-7615J
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well HLG-80H-15B fornite dai suoi distributori.
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,5A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER,75W, HLG-80H SERIES
HLG-80H-15B MEAN WELL LED AC-DC 75 Watt Class 2 15V/5.0A with Dimming + More!
LED Power Supplies 15V 5A 75W IP67 OCP adj cable
Power supply; LED; dimming; 75W; 15V; 5A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
LED Driver (CC, CV) 75W 5A Linear (9-15Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
O/P +15V5A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
15Vdc 5A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case Class 2
AC-DC Power Factor Correction Module
SPS IP67 75W 15V/5A CV+CC Dimm.
AC/DC LED Driver, 75 W, 15 VDC, 5 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 VAC to 305 VAC, HLG-80H Series
AC/DC LED Power Supply 75W Single 7-Pin
LED DRIVER CC/CV AC/DC 9-15V 5A