Lattice Semiconductor LFE2-12E-7QN208C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP Tray
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Datasheet390 pagine4 anni fa
Augswan
Future Electronics
Mouser
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-6QN208C
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5QN208I
12000 1500 PQFP-208(28x28) Programmable Logic Device (CPLDs/FPGAs) ROHS
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5QN208C
ECP2 LFE2-12 208-BFQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 4.1mm 1.2V 320MHz 0.358ns
FPGA Spartan-3E Family 500K Gates 10476 Cells 572MHz 90nm (CMOS) Technology 1.2V 208-Pin PQFP
FPGA Spartan-3E Family 500K Gates 10476 Cells 657MHz 90nm (CMOS) Technology 1.2V 208-Pin PQFP
Descrizioni
Descrizioni di Lattice Semiconductor LFE2-12E-7QN208C fornite dai suoi distributori.
ECP2 LFE2-12 208-BFQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 4.1mm 1.2V 420MHz 0.304ns
LFE2 Series 12000 LUTs 131 I/O 1.2 V -7 Speed Surface Mount FPGA - PQFP-208
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs 131 I/O DSP 1.2V -7 Spd
Latticeecp2 ; 12K Luts; 1.2V Rohs Compliant: Yes |Lattice Semiconductor LFE2-12E-7QN208C