Lattice Semiconductor LCMXO256C-5TN100C
FPGA MachXO Family 256 Cells 130nm Technology 1.8V/2.5V/3.3V 100-Pin TQFP Tray
Datasheet93 pagine3 anni fa
Augswan
Farnell
Future Electronics
Factory Futures
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Philippines, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2005-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Lattice SemiconductorLCMXO2-256HC-4TG100I
MACHX02 Series 256 LUTs 56 I/O 3.3 V -4 Speed IND Green" FPGA - TQFP-100"
Lattice SemiconductorLCMXO2-256HC-4TG100C
CPLD MachXO2 Family 2.5V/3.3V 100-Pin TQFP Tray / IC FPGA 55 I/O 100TQFP
Lattice SemiconductorLCMXO2-256HC-6TG100C
MACHX02 Series 256 LUTs 56 I/O 3.3 V -6 Speed COM Green" FPGA - TQFP-100"
Intel / AlteraEPF8282AVTC100-4
Obsolete Surface Mount 100-TQFP EPF8282 FPGA 0C~70C TA 4.75V~5.25V
Descrizioni
Descrizioni di Lattice Semiconductor LCMXO256C-5TN100C fornite dai suoi distributori.
MachXO LCMXO256 100-LQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 1.4mm 3.3V 600MHz 3.5ns
Field Programmable Gate Array, 32 CLBS, 188.6MHz, 256-Cell, PQFP100
MACHX02 Series 256 LUTs 78 I/O 1.8/2.5/3.3 V -5 Speed COM FPGA
MACHXO FAMILY PLD Flash PLD, 3.5ns, CMOS, PQFP100
Complex Programmable Logic Devices - CPLDs 256 LUTS, 78 I/O
128 1.71V 3.5ns 3.465V QFP 14mm*14mm*1.4mm
Lattice Machxo ; 256 Luts; 1.8/2.5/3.3V Rohs Compliant: Yes |Lattice Semiconductor LCMXO256C-5TN100C
256 LUTS, 78 I/O, 1.8/2.5/3.3V, -5 SPEED, PB-<AZ
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 120BGA
FPGA, 256 LOGIC CELL, TQFP-100, 85DEG C; CPLD Type: FLASH; No. of Macrocells: 128; No. of I/O's: 78I/O's; Logic Case Style: TQFP; No. of Pins: 100Pins; Frequency: 600MHz; Supply Voltage Min: 1.71V; Supply Voltage Max: 3.465V; Pr