Laird MGV10041R0M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 1 H, 20%, Shielded, 0.0041 ohm, 17.5 A
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Laird MGV10041R0M-10.
Sager Electronics
Datasheet11 pagine5 anni fa
Datasheet12 pagine7 anni fa
IHS
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 20A 0.0035Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Inductor Power Molded Wirewound 1uH 20% 18A 0.0033Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 24A 0.0035Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 13A 7.81mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 5.1A 0.029Ohm DCR 1515 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Laird MGV10041R0M-10 fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, SMD, 4339
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 1UH 17.5A 4.1 MOHM SMD
100KHz 36A 17.5A 1¦ÌH 4.1m¦¸ ¡À20% 4040 , 11mm*10mm*4.3mm
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
INDUCTOR, SHLD, 1UH, 17.5A, 20%
MGV Nonstandard 0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm 1muH
Power Inductors - SMD 1uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 11X10X4.0MM
INDUCTOR, 1UH, 17.5A, 20%, SHLD; Inductance: 1µH; RMS Current (Irms): 17.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 36A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 11mm x 10mm x 4mm; DC Resistance Max