KYOCERA AVX VC020105T101WP
TVS Varistor, 4 VAC, 5.6 VDC, 35 V, 0201 [0603 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX VC020105T101WP.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
element14 APAC
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2009-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
LittelfuseV9MLA0402LNR
MLA Series 0402 9 VDC 6.5 V RMS 35 V Clamp 4 A 33 pF SMT Multilayer Varistor
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX VC020105T101WP fornite dai suoi distributori.
Var 4VAC/5.6VDC 5A 15.6V 0201 SMD T/R
35V 0.01J 100pF@1KHz 5.6V 4V 10V~15.6V 5A 0201 Varistors ROHS
Varistor, 0.01J, Surface Mount
VARISTOR, 0201, 100PF; Series:VC; Varistor Type:Multilayer Varistor (MLV); Peak Surge Current @ 8/20µS:5A; Varistor Case:0201; Clamping Voltage Vc Max:35V; Peak Energy (10/1000uS):0.01J; Voltage Rating VDC:5.6V; Voltage Rating VAC:4V; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Breakdown Voltage Max:15.6V; Breakover Voltage Min:10V; Capacitance:100pF; Clamping Voltage @ 8/20µs Max:35V; External Depth:0.3mm; External Length / Height:0.3mm; External Width:0.6mm; Nom Operating Voltage:5.6V; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:0201; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:5A; Suppressor Type:Varistor; Termination Type:SMD; Test Current:1A