KYOCERA AVX 18125C684JAT2A
Cap Ceramic 0.68uF 50V X7R 5% SMD 1812 125°C Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 18125C684JAT2A.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Upverter
Newark
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-71.02%
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC1812C684J5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1812
Yageo GroupC1812C684K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1812
50V 680nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX18121C684JAT2A
Cap Ceramic 0.68uF 100V X7R 5% SMD 1812 125°C Embossed T/R
Samsung Electro-MechanicsCL43B684KBFNNNE
Cap Ceramic 0.68uF 50V X7R 10% SMD 1812 125°C Embossed T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, -/+15ppm/Cel TC, 0.68uF, 1812
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 18125C684JAT2A fornite dai suoi distributori.
1812 (4532Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.68muF ±5% X7R
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:1812; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes