KYOCERA AVX 18121C225KAT2A
1812 2.2 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 18121C225KAT2A.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Upverter
Newark
element14 APAC
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+10.62%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVX18125C225KAT2A
1812 STANDARD 2.2UF CERAMIC MULTILAYER CAP,50VDC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10% SMD
100V 2.2uF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1812 2.2 uF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
100V 2.2uF X7R 卤20% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 18121C225KAT2A fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% Pad SMD 1812 125C T/R
Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% SMD 1812 125°C Embossed T/R
Avnet Japan
1812 (4532Metric) ceramic capacitor 100V 2.2muF 卤10% X7R
Ceramic Capacitors; 18121C225KAT2A; AVX; 1812; 2.2 µF; 100 V; X7R
CAP, 2.2µF, 100V, 10%, X7R, 1812, REEL
General Specifications | CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Chip Capacitance (Mlcc) 1812 2.2μF ±10% 100V X7R
CAP 2.2UF 100VDC X7R 10% SMD 1812
Capacitor Ceramic 2.2Uf, 100V, X7R, 10%, 1812, Full Reel; Capacitance:2.2Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 18121C225KAT2A.