KYOCERA AVX 12067C102KAT2A
500V 1nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 12067C102KAT2A.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Upverter
Newark
TME
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+29.75%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-03-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
TAIYO YUDENSMK316B7102KF-T
630V 1nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENSMK316BJ102KF-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 630V, 1000 pF, ± 10 %, 1206, X5R/B, RoHS
C Series 1206 1 nF 630 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
1206 1000 pF 630 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 12067C102KAT2A fornite dai suoi distributori.
1206 1 nF 500 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 500V X7R 10% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
Chip Capacitance (Mlcc) 1206 1nF ±10% 500V X7R
CAPACITOR;CERAMIC;CAP 1000 UF;TOL 10%;X7R;TR
Ceramic Capacitor 1nF, 500V, 1206, ±10 %
Ceramic Capacitor 1000Pf 500V, X7R, 10%, 1206; Capacitance:1000Pf; Voltage(Dc):500V; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 12067C102KAT2A.