KYOCERA AVX 08055C392JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 3900pF X7R 0805 5% Tol
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 08055C392JAT2A.
IHS
Datasheet4 pagine22 anni fa
TME
Future Electronics
Newark
Sierra IC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
50V 3.9nF X7R ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C392J5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 3900pF X7R 0805 5%
KYOCERA AVX08051C392JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 3900pF X7R 0805 5% Tol
Yageo GroupC0805C392K5RACTU
0805 C 3.9NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
50V 3.9nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805X392K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 3900pF X7R 0805 10%
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 08055C392JAT2A fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.0039uF 50V X7R 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) ceramic capacitor 50V 3900pF ±5% X7R