KYOCERA AVX 06035A6R8CAT2A
50V 6.8pF C0G 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 06035A6R8CAT2A.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Upverter
element14 APAC
Newark
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.59%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
0603 6.8 pF 50V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 6.8 Pf, - 0.5Pf, C0G / Np0, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Samsung Electro-MechanicsCL10C6R8BB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 6.8 pF, 50 V, ± 0.1pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 6.8pF 0.5pF C0G 50V 0603 Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 6.8pF C0G 0603 0.25pF
Samsung Electro-MechanicsCL10C6R8DB8NNNC
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 06035A6R8CAT2A fornite dai suoi distributori.
0603 6.8 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 6.8pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125°C Paper T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 6.8pF ±0.25pF C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 3.6765% +Tol, 3.6765% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 6.8e-06uF, Surface Mount, 0603
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 6.8pF ±0.25pF 50V C0G, NP0
Ceramic Capacitors; 06035A6R8CAT2A; AVX; 6.8 pF; 0603; 50 V; 1.6 mm
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603
CAP 6.8PF 50VDC C0G 0.25PF SMD 0603
Capacitance:6.8Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 0.25Pf; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:-; Product Length:1.6Mm; Product Width:0.85Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 06035A6R8CAT2A.