KYOCERA AVX 0402YC682KAT2A
0402 6.8 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 0402YC682KAT2A.
Upverter
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.33%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1998-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
16V 6.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.0068uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
0402 6.8 nF 25 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 6.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 6.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B682KA5NNNC
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 0402YC682KAT2A fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.0068uF 16V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
Capacitance:6800Pf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:1.02Mm; Product Width:0.5Mm; Capacitor Terminals:Wraparoundrohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 0402YC682KAT2A.