KYOCERA AVX 0402YC102KAT2A
16V 1nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 0402YC102KAT2A.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
HQonline
Upverter
Newark
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+58.24%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1998-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0402C102K4RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1000pF X7R 0402 10%
0402 1 nF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05B102KO5NNNC
CL05 Series 0402 0.001 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0402C102K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 0402 10%
Yageo GroupC0402C102K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 1000pF X7R 0402 10%
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 0402YC102KAT2A fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.001uF 16V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
0402 (1005Metric) ceramic capacitor 16V 1000pF ±10% X7R
CAP,0402YC102KAT2A,0402,X7R,.0 01UF,10%,16V,TR<AZ
CAPACITOR, 1000 PF, +/-10, 0402, NO BREAKDOWN OR VISUAL DEFECTS, 3.5% (MAX.)
Ceramic Capacitors; 0402YC102KAT2A; AVX; 1 nF; 0402; 16 V; 560 µm
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 1nF ±10% 16V X7R
Ceramic Capacitor 1000Pf, 16V, X7R, 10%, 0402, Full Reel; Capacitance:1000Pf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 0402YC102KAT2A.