KYOCERA AVX 04025A560JAT2A
50V 56pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 04025A560JAT2A.
IHS
Newark
HQonline
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+9.90%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1998-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0402C560J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 56pF C0G 0402 5%
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 56pF 5% C0G 50V 0402 Paper T/R
0402 56 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05C560JB5NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 56pF, Surface Mount, 0402 inch
Mlcc,0402,np0,50V,56Pf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA2B2NP01H560J050BA
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 04025A560JAT2A fornite dai suoi distributori.
0402 56 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 56pF 50V C0G 5% SMD 0402 125°C Paper T/R
Cap Ceramic 56pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R
0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 56pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 5.6e-05uF, Surface Mount, 0402
CAPACITOR;CERAMIC;CAP 56 PF;TOL 5%;VOL-RTG 50 VDC;SMT;0402;C0G;TAPE & REEL
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 56pF ±5% 50V C0G, NP0
CAP, 56PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0402, REEL
Ceramic Capacitor 56Pf 50V, C0G, 5%, 0402, Full Reel; Capacitance:56Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 04025A560JAT2A.