Yageo Group MMK5102K100J01L16.5TR18
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 2810
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet1 pagina2 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.33%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group MMK5102K100J01L16.5TR18 fornite dai suoi distributori.
MMK 100 film capacitor 10% 1nF 63V
MMK5102K100J01L16.5TR18, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/100/56 Pitch: 5 mm Capacitance: 1 nF Rated voltage: 100 VDC / 63 VAC ø d: 0.5 mm