Yageo Group FT0H104ZF
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group FT0H104ZF.
IHS
Datasheet12 pagine2 anni fa
Newark
Farnell
element14 APAC
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.28%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2013-08-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupFTW0H104ZF
Yageo GroupFYD0H104ZF
Yageo GroupFS0H104ZF
PanasonicEECF5R5H104
Capacitor 0.1F 5.5V -20% to 80% 1000 hr (13.5 X 9.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 85C Bulk
Cornell DubilierEDLRF104A5R5C
Cap Supercap 0.1F 5.5V -20% to 80% (13.5 X 9.5mm) Radial Cylindrical 5mm 2000h 85C Bulk
Cornell DubilierEDLF104A5R5C
EDL-F Series 0.1 F 5.5 V Ø13.5x9.5 mm Electric Double Layer Coin Super Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group FT0H104ZF fornite dai suoi distributori.
Cap Supercap 0.1F 5.5V -20% to 80% (11.5 X 8.5mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5.08mm 16 Ohm 85C Bulk
Supercapacitor, EDLC, 0.1 F, 5.5 V, -20%, +80%, Radial Leaded
100mF -20%~80% 1 5.5V 11.5mm*8.5mm*8.5mm
SuperCap 0,1F 5,5V 11,5x8,5mm P5,08
EDLC - ELECTRIC DOUBLE LAYER CAPACITORS;
SUPER CAPACITOR, 0.1F, 5.5V, RADIAL; Capacitance:0.1F; Voltage(DC):5.5V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5.08mm; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; ESR:16ohm; Product Length:- RoHS Compliant: Yes