Yageo Group FR0H474ZF
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 470000uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group FR0H474ZF.
Farnell
Datasheet1 pagina1 anno fa
Datasheet1 pagina8 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+35.09%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2013-08-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group FR0H474ZF fornite dai suoi distributori.
Radial Can ELECTRIC DOUBLE LAYER CAPACITOR FR 5.5V 470mF -20% +80% 0.650Dia 16.50mm
Cap Supercap 0.47F 5.5V -20% to 80% ( 16.5 X 21.5mm ) Radial Cylindrical 5.08mm 100 Ohm 1000h 85C Box
Supercapacitor, EDLC, 0.47 F, 5.5 V, -20%, +80%, Radial Leaded
470mF 5.5V -20%~80% 5.5V 100¦¸@ 1kHz 16.5mm*21.5mm
SUPERCAPACITOR, 0.47F, 5.5V, CAN;
Supercap, Edlc, 0.47F, 5.5V, Radial; Capacitance:0.47F; Voltage(Dc):5.5V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5.08Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Esr:100Ohm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Kemet FR0H474ZF