Yageo Group C2220C224J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.22uF C0G 2220 5%
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group C2220C224J5GACTU.
IHS
Datasheet22 pagine2 anni fa
Farnell
Newark
Factory Futures
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.60%
Introduction Date2008-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC1812X224J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.22uF C0G 1812 5% Flex Soft
Yageo GroupC1812C224J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.22uF C0G 1812 5%
50V 220nF C0G 卤5% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
MLCC Cap Ceramic 0.22uF 50V C0G 5% Pad SMD 1812 125C Low ESR Automotive T/R
Cap Ceramic 0.22uF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Bulk
Yageo GroupC1210C224J3GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.22uF C0G 1210 5%
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group C2220C224J5GACTU fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.22uF, Surface Mount, 2220
CAP, 0.22UF, 50V, MLCC, 2220; Capacitance: 0.22µF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 2220 [5650 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series KEMET; Operating Te
Capacitor Ceramic 0.22Uf 50V, C0G, 5%, 2220; Capacitance:0.22Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Application:High Cv; Capacitor Case Style:2220 [5650 Metric]; Capacitor Dielectric Type:Ceramic; Capacitor Mounting:Smd Rohs Compliant: Yes |Kemet C2220C224J5GACTU
CAPACITOR, 220NF 50V NPO 2220; Capacitor Application:General Purpose; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:0.22µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Capacitor Case Style:2220; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Package / Case:2220; Series:MLCC; Temperature Coefficient:0 ± 30ppm/°C; Termination Type:SMD