Yageo Group C1210C106J8NACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 5% +Tol, 5% -Tol, X8L, 10uF, Surface Mount, 1210
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group C1210C106J8NACTU.
IHS
Datasheet22 pagine2 anni fa
Datasheet4 pagine16 anni fa
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.41%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
TraceParts
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Cap Ceramic 10uF 10V X8L 10% Pad SMD 1210 Flexible Termination 150C Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group C1210C106J8NACTU fornite dai suoi distributori.
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 10uF X8L 1210 5%
Cap Ceramic 10uF 10V X8L 5% SMD 1210 150°C Embossed Plastic T/R
Avnet Japan
CAPACITOR, CERAMIC, 10UF, TOL 5%, SMT HIGH TEMP, 10V, X8L 150C
MLCC CAPACITOR, 10UF, 10V, X8L, 5%, 1210, FULL REEL; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 1210 ^3225 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: X8L; Product R
Mlcc Capacitor, 10Uf, 10V, X8L, 5%, 1210, Full Reel; Rango De Producto:Serie C; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Característica Dieléctrico:X8L; Tensión Nominal:10V; Tipo De Condensador De Cerámica:1210 [Métrica 3225] |Kemet C1210C106J8NACTU