Littelfuse DSI30-08A
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 30A, 800V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse DSI30-08A.
IHS
Datasheet5 pagine6 anni fa
Future Electronics
TME
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-50.13%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1998-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
STMicroelectronicsSTTH30R04D
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 400V 30A 2-Pin (2+Tab) TO-220AC Tube
onsemiRURP3060
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 600V 30A 2-Pin (2+Tab) TO-220AC Rail
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 8A, 500V V(RRM), Silicon, TO-220AC
STMicroelectronicsSTTH5L06FP
Diode STTH5L06FP Ultra Fast Recovery Rectifier 600 Volt 5A TO-220FPAC
STMicroelectronicsSTTH8L06FP
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 8A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse DSI30-08A fornite dai suoi distributori.
DSI30 Series 800 Vrrm 30 A 1.45 Vf Rectifier Diode - TO-220AC
Rectifier Diode 800V 30A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC
Power Diode Discretes-Rectifier TO-220AC
DIODE, STANDARD, 30A, 800V, TO220AB; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:800V; Forward Current If(AV):30A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage VF Max:1.5V; Reverse Recovery Time trr Max:-; Forward Surge Current Ifsm Max:300A RoHS Compliant: Yes
DIODE, STANDARD, 30A, 800V, TO220AB; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:800V; Forward Current If(AV):30A; Forward Voltage VF Max:1.45V; Forward Surge Current Ifsm Max:300A; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:TO-220AB; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Current Ifsm:300A; Forward Voltage:1.45V; Junction Temperature Tj Max:150°C; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C; Package / Case:TO-220AB; Pin Configuration:Single; Termination Type:Through Hole; Voltage Vrsm:900V