Infineon T3800N18TOFVTXPSA1
Infineon T3800N18TOFVTXPSA1, Thyristor 1800V, 3800A 250mA
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon T3800N18TOFVTXPSA1.
IHS
Datasheet10 pagine4 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-25.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Infineon T3800N18TOFVTXPSA1 fornite dai suoi distributori.
SCR 1.28V 1800V 500mA 4-Pin Tray
THYRISTOR, SINGLE SCR, 1.8KV, 8.12KA;
SCR MODULE 1.8KV 5970A TO-200AE
Infineon , 3800A, -200AE, Vrrm=1800V
RS APAC
STD THYR/DIODEN DISC BG-T11126K-
Phase Control Thyristor 1800 V, 3800 A with 111 mm diameter and a height of 26 mm assembled in high reliable, robust and hermetic sealed ceramic housings. The T3800N prime disc is specially optimized for UPS-Bypass applications and offers the highest current capability in the market.
Thyristor Module, 1.8Kv, 8.12Ka, Panel; Scr Module Type:Single Scr; Peak Repetitive Off State Voltage:1.8Kv; Gate Trigger Current Max:250Ma; Average Forward Current:3.8Ka; On State Rms Current:8.12Ka; Gate Trigger Voltage Max:2.5V Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies T3800N18TOFVTXPSA1