Infineon IPP80N06S207AKSA4
55V, N-Ch, 6.6 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™, PG-TO220-3, RoHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPP80N06S207AKSA4.
IHS
Datasheet8 pagine15 anni fa
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.01%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2006-03-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-09-30
Parti correlate
InfineonIRFB7545PBF
MOSFET Transistor N-Channel 60 V 95A (Tc) 125W (Tc) Through Hole TO-220
Diodes Inc.DMTH6005LCT
Trans MOSFET N-CH 60V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
55V, N-Ch, 4.7 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™, PG-TO220-3, RoHS
Trans MOSFET N-CH 55V 100A Automotive AEC-Q101 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
onsemiFDP3205
Trans MOSFET N-CH 55V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
STMicroelectronicsSTP100N6F7
N-channel 60 V, 4.7 mOhm typ., 100 A STripFET F7 Power MOSFET in a TO-220 package
40V, N-Ch, 6.5 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T2, PG-TO220-3, RoHS
Trans MOSFET N-CH 40V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
STMicroelectronicsSTP90N6F6
N-channel 60 V, 0.0057 Ohm typ., 90 A STripFET F6 Power MOSFET in a TO-220 package
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPP80N06S207AKSA4 fornite dai suoi distributori.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 55V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
OPTIMOS POWER-TRANSISTOR Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 55V, 0.0066ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green package (lead free); Ultra low Rds(on); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 55V (on) in planar technology; highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors