Infineon IPP020N08N5AKSA1
Trans MOSFET N-CH 80V 120A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube, PG-TO220-3, RoHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPP020N08N5AKSA1.
IHS
Datasheet12 pagine0 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.41%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-05-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Trans MOSFET N-CH 80V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220
TRANSISTOR, OPTIMOS 5 POWER MOSFET, N-CHANNEL, NORMAL LEVEL, 100V, 120A, TO220
STMicroelectronicsSTP140N8F7
N-channel 80 V, 3.5 mOhm typ., 90 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220 package
onsemiFDP054N10
N-Channel 100 V 5.5 mO 203 nC Flange Mount PowerTrench® Mosfet - TO-220AB
STMicroelectronicsSTP140NF75
N-CHANNEL 75V - 0.0065 OHM -120A TO-220 STripFET II MOSFET
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPP020N08N5AKSA1 fornite dai suoi distributori.
Infineon SCT
375W 20V 3.8V 178nC@ 10V 1N 80V 2m¦¸@ 10V 13nF@ 40V 9.45mm
Infineon MOSFET IPP020N08N5AKSA1
Ideal for high frequency switching and sync. rec
Mosfet, N-Ch, 80V, 120A, 175Deg C, 375W; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:80V; Continuous Drain Current Id:120A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3V; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP020N08N5AKSA1
OptiMOS™ 5 80 V power MOSFET, especially designed for Synchronous Rectification for telecom and server power supplies. In addition, the device can also be utilized in other industrial applications such as solar, low voltage drives and adapter. Within seven different packages, the OptiMOS™ 5 80 V MOSFETs offer the industry’s lowest RDS(on). Additionally, compared to the previous generation, OptiMOS™ 5 80 V has an RDS(on) reduction of up to 43%.