Infineon IPL60R105P7AUMA1
Trans Mosfet N-ch 600V 33A 4-PIN Vson Ep T/r
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPL60R105P7AUMA1.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet14 pagine0 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-30.99%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPL60R105P7AUMA1 fornite dai suoi distributori.
Power Field-Effect Transistor, 600V, 0.105ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
Infineon NMOSFET + CoolMOS P7, Vds=650 V, 100 A, ThinkPAK 8 x 8, , 5
Optimized superjunction MOSFETs merging high energy efficiency with ease-of-use, PG-VSON-4, RoHS
Infineon SCT
Infineon MOSFET IPL60R105P7AUMA1
600V, 0.105OHM, N-CHANEL POWER M
Mosfet, N-Ch, 600V, 33A, Vson; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:33A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.085Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.5V; Power Dissipationrohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPL60R105P7AUMA1
The 600V CoolMOS™ P7 superjunction (SJ) MOSFET is the successor to the 600V CoolMOS™ P6 series. It continues to balance the need for high efficiency against the ease-of-use in the design process. The best-in-class R onxA and the inherently low gate charge (Q G) of the CoolMOS™ 7th generation platform ensure its high efficiency.