Infineon IPI50N10S3L16AKSA1
100V, N-Ch, 15 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPI50N10S3L16AKSA1.
IHS
Datasheet9 pagine2 anni fa
Datasheet9 pagine18 anni fa
Burklin Elektronik
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Introduction Date2008-02-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-15
LTD Date2024-08-31
Parti correlate
Trans MOSFET N-CH 120V 56A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
100V, N-Ch, 11.6 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
STMicroelectronicsSTI45N10F7
N-channel 100 V, 0.013 Ohm typ., 45 A STripFET F7 Power MOSFET in I2PAK package
Trans MOSFET N-CH 100V 70A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
STMicroelectronicsSTI76NF75
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) I2PAK Tube
MOSFET N-CH 100V 7.3A I2PAK
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPI50N10S3L16AKSA1 fornite dai suoi distributori.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 100V 50A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 100V, 0.0209ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
IPI50N10 - 75V-100V N-CHANNEL AUTOMOTIVE;
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting