Infineon IPA045N10N3GXKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 64A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPA045N10N3GXKSA1.
Upverter
Datasheet9 pagine15 anni fa
IHS
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+17.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
InfineonIRFI4110GPBF
N CH POWER MOSFET, HEXFET, 100V, 72A, TO-220AB; Transistor Polarity:N Channel; C
N-Channel PowerTrench® MOSFET 100V, 67A, 4.5mΩ
Power MOSFET, N Channel, 80 V, 60 A, 0.0049 ohm, TO-220FP, Through Hole
STMicroelectronicsSTP80NF10FP
N-Channel 100V - 0.012Ohm - 80A - TO-220FP LOW GATE CHARGE STripFET(TM) POWER MOSFET
STMicroelectronicsSTF100N10F7
N-channel 100 V, 0.0068 Ohm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220FP package
100V, N-Ch, 12.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T, PG-TO220-3, RoHS
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPA045N10N3GXKSA1 fornite dai suoi distributori.
39W 20V 88nC@ 10V 1N 100V 4.5m¦¸@ 10V 6.32nF@ 50V TO-220FP-3 10.65mm*4.85mm*16.15mm
Power Field-Effect Transistor, 64A I(D), 100V, 0.0045ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).
Mosfet, N-Ch, 100V, 64A, To-220Fp; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:64A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(On):0.0039Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2.7V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPA045N10N3GXKSA1