Infineon IKZ75N65ES5XKSA1
650 V, 75 A IGBT with anti-parallel diode in TO-247 package, PG-TO247-4, RoHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IKZ75N65ES5XKSA1.
IHS
Datasheet16 pagine0 anni fa
Datasheet16 pagine0 anni fa
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+12.24%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IKZ75N65ES5XKSA1 fornite dai suoi distributori.
Infineon SCT
Transistor, Igbt, N-Ch, 650V, 80A, To247; Dc Collector Current:80A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(On):1.42V; Power Dissipation Pd:395W; Collector Emitter Voltage V(Br)Ceo:650V; Transistor Case Style:To-247; No. Of Rohs Compliant: Yes |Infineon IKZ75N65ES5XKSA1
Hard-switching 650 V, 75 A high speed TRENCHSTOP™ 5 S5 IGBT in TO-247-4 package with an extra Kelvin emitter pin. The TO-247 4pin provides ultra-low inductance to the gate-emitter control loop and brings TRENCHSTOP™ 5 IGBT to the next level of best in class switching performance.