Infineon FZ300R12KE3GHOSA1
Infineon FZ300R12KE3GHOSA1 Single IGBT Module, 480 A 1200 V, 5-Pin 62MM Module, Panel Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon FZ300R12KE3GHOSA1.
Infineon
Datasheet1 pagina14 anni fa
IHS
X-ON
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+188%
Supply Chain
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Trans IGBT Module N-CH 1200V 440A 1450000mW 7-Pin 62MM-1 Tray
InfineonFS50R12KE3
Trans IGBT Module N-CH 1200V 75A 270000mW 28-Pin ECONO 2 Tray
IGBT Array & Module Transistor, Dual NPN, 580 A, 1.75 V, 2.4 kW, 1.2 kV, Module
Trans IGBT Module N-CH 1200V 55A 208000mW 32-Pin Case SP-3 Tube
Trans IGBT Module N-CH 1200V 75A 270000mW 32-Pin Case SP-3 Tube
Pm-Igbt-Tfs-Sp1 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology APTGT35A120T1G
Descrizioni
Descrizioni di Infineon FZ300R12KE3GHOSA1 fornite dai suoi distributori.
62 mm 1200 V, 300 A single switch IGBT module with IGBT3 and Emitter Controlled High Efficiency diode.
Trans IGBT Module N-CH 1200V 480A 1450W 4-Pin 62MM-2 Tray
Insulated Gate Bipolar Transistor, 480A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel