Infineon DDB6U50N16W1RBPSA1
Trans IGBT Module N-CH 1200V 50A 26-Pin Tray
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon DDB6U50N16W1RBPSA1.
TME
Datasheet13 pagine4 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.67%
Supply Chain
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2022-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Infineon DDB6U50N16W1RBPSA1 fornite dai suoi distributori.
Diode Module, 1.6 kV, 50 A, 960 mV, Bridge, Module, 26 Pins
IGBT MODULE 1200V 50A AG-EASY1B
Insulated Gate Bipolar Transistor
Diode Module, 1.6Kv, 50A, Module; Repetitive Peak Reverse Voltage:1.6Kv; Average Forward Current:50A; Forward Voltage Max:960Mv; Diode Module Configuration:Bridge; Diode Case Style:Module; No. Of Pins:26Pins; Diode Mounting:Panel Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies DDB6U50N16W1RBPSA1