Infineon BSZ097N10NS5ATMA1
Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 40A; 69W; PG-TSDSON-8
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon BSZ097N10NS5ATMA1.
IHS
Datasheet11 pagine4 anni fa
ODG (Origin Data Global)
Infineon
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+24.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-05-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
TRANSISTOR, MOSFET, N-CHANNEL NORMAL LEVEL, POWER-TRANSISTOR, 80V, ID 73A
N-Channel Shielded Gate PowerTrench® MOSFET 100V, 81A, 8mΩ
Trans MOSFET N-CH 80V 13A Automotive 7-Pin WDSON T/R
MOSFET N-CH 80V 40A TSDSON / N-Channel 80 V 40A (Tc) 63W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8-FL
N-Channel 100 V 8.9 mOhm 125 W SMT ThunderFET Power Mosfet - TO-263
Diodes Inc.DMT10H010LSS-13
Mosfet, N-Ch, 100V, 29.5A, Soic Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DMT10H010LSS-13
Descrizioni
Descrizioni di Infineon BSZ097N10NS5ATMA1 fornite dai suoi distributori.
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 40 A, 0.0083 ohm, TSDSON, Surface Mount
Mosfet, N-Ch, 100V, 40A, Tsdson; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:40A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(On):0.0083Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies BSZ097N10NS5ATMA1
Infineon’s OptiMOS™ 5 industrial power MOSFET devices in 80 V and 100 V are designed for synchronous rectification in telecom and server power supply application, but also the ideal choice for other applications such as solar, low voltage drives and laptop adapter.