Idec HW2B-M1F10-B
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Idec HW2B-M1F10-B.
IHS
Datasheet25 pagine10 anni fa
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-42.86%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2015-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Descrizioni
Descrizioni di Idec HW2B-M1F10-B fornite dai suoi distributori.
Switch Push Button N.O. SPST Flush Square Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 22MM; Contact Configuration:SPST-NO; Switch Operation:(On); Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:100A; Actuator Style:Square-Flush; Switch Terminals:Screw