Idec HW1B-M4F10-R
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Idec HW1B-M4F10-R.
Master Electronics
Datasheet62 pagine13 anni fa
Farnell
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-19.14%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Descrizioni
Descrizioni di Idec HW1B-M4F10-R fornite dai suoi distributori.
IDEC Corporation HW1B-M4F10-R Pushbutton switch, 22MM MAINTAINED 40M MUSHROOM RED 1NO
Switch Push Button N.O. SPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPST; Product Range:HW Series; Panel Cutout Diameter:22.3mm; Contact Configuration:SPST-NO; Switch Operation:Momentary; Pushbutton Actuator Style:Mushroom; Actuator / Cap Colour:Red; Contact Current AC Max:10A
Pushbutton Switch, Spst; Contacto, Configuración:Spst-No; Interruptor, Operación:Retorno Por Resorte Momentáneo; Contacto, Tensión Ac Nom:-; Contacto, Tensión Dc Nom:-; Contacto, Intensidad Max:10A; Rango De Producto:-; Color:Red |Idec HW1B-M4F10-R