Idec ALD29911DN-G-120V
Pushbutton, Mom, Grn, Ext, 120V Dire 1NO/1NC Contacts, Direct Voltage Led, 30MM Mounting
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Idec ALD29911DN-G-120V.
IHS
Datasheet30 pagine14 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Pushbutton Switch, SPST, On-(off), Momentary, 2A, 48VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Switch Push Button N.O. SPST Flat Button 0.2A 48VDC Momentary Contact Panel Mount Screw
APEMA02501
ACCESSORY, CONTACT BLOCK, SPST-NO, USE WITH A02 SERIES,16A,250VAC, SCREW TERMINAL
Pushbutton Switch, SPST, (on)-off, Momentary, 10A, 24VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
Descrizioni
Descrizioni di Idec ALD29911DN-G-120V fornite dai suoi distributori.
Switch Push Button N.O./N.C. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
SWITCH, PUSHBUTTON SPST-NO/NC, 10A, 600V;Contacts:SPST-1NO/1NC; Switch Operation:(ON); Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:10A; Actuator Style:Round-Extended; Switch Terminals:Screw ;
Switch, Pushbutton Spst-No/nc, 10A, 600V; Product Range:twtd Series; Contact Configuration:spst-No, Spst-Nc; Switch Operation:(On); Contact Current Max:10A; Contact Voltage Ac Nom:600V; Illumination Color:green; Ip Rating:ip40 Rohs Compliant: Yes