Honeywell SPS-A100D-VAMS
Magnetoresistive 0¡ã~100¡ã Analog 18V 40V ¡À0.4% External Magnet, Included
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Honeywell SPS-A100D-VAMS.
IHS
Datasheet12 pagine4 anni fa
Master Electronics
Newark
element14 APAC
Honeywell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Introduction Date2013-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Sensor, 0-100 PSIG, 12.5-30VDC, 4-20mA Output, Gauge Pressure Type, Calibrated
Diffuse Photoelectric Sensor, M12, Right Angle, Cylindrical, Selectable Light On/Dark On, PNP
Honeywell19C100PA2K
Pressure-Stainless-19Mm High Pressure/Honeywell |Honeywell 19C100PA2K
Texas InstrumentsLM35CZ
LM35 Precision Centigrade Temperature Sensors | SENSOR ANALOG -40C-110C TO92-3
Honeywell19C100PV2K
Piezoresistive Sensor, Vacuum Gage, 0Psi Min, 100Psi Max, Cylindrical, Flush Mount
Honeywell19C100PV4K
TRANSDUCER, PRESSURE, VACUUM GAUGE, COMPENSATED, 0 PSI TO 100 PSI PRESSURE RANGE
Descrizioni
Descrizioni di Honeywell SPS-A100D-VAMS fornite dai suoi distributori.
SENSOR, SMART POS, 18 VDC TO 40 VDC SUPPLY VOLTAGE, MAGNET ACTUATOR INCUDED
Rotary Position Sensor 40V Analog Output Automotive
Absolute Magnetostrictive Sensor
POSITION SENSOR, 18VDC TO 40VDC, 45mA; Operating Magnetic Force Min:10000G; Frequency Response Range:312Hz; Supply Voltage Range DC:18V to 40V; No. of Pins:4; Sensor Housing:Ring; Output Current:45mA