Honeywell MLH300PSB01A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 300psi Sealed Gage Medical 3-Pin
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Honeywell MLH300PSB01A.
Electro Sonic
Datasheet10 pagine8 anni fa
Datasheet4 pagine15 anni fa
IHS
Master Electronics
Honeywell
Agility
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
HoneywellMLH300PGB01B
Industrial Pressure Sensor 0psi to 300psi Vented Gage Medical 3-Pin
Px2 Heavy Duty Pressure Transducer/Honeywell |Honeywell PX2AF1XX300PAAAX
HoneywellMLH250PGB01A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 250psi Vented Gage Medical 3-Pin
Descrizioni
Descrizioni di Honeywell MLH300PSB01A fornite dai suoi distributori.
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 0.5-4.5V, Cylindrical, Unspecified Mount
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
PRESSURE TX, SEALED GAUGE, 300PSI; Pressure Type:Sealed Gauge; Pressure Port Type:NPT; Operating Pressure Min:-; Operating Pressure Max:300psi; Pressure Port Size:1/4"-18; Transducer Connection / Termination:Metri-Pack 150 RoHS Compliant: Yes