Honeywell MLH016BGB01B
Industrial Pressure Sensors Gage, Amplified, 16Bar 1/4-18 NPT, 9.5Vdc
Production
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Honeywell MLH016BGB01B.
IHS
Datasheet10 pagine8 anni fa
Sager Electronics
Honeywell
Supply Chain
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
HoneywellMLH016BGD14B
Industrial Pressure Sensor 0bar to 16bar Vented Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH016BSG01B
Industrial Pressure Sensor 0bar to 16bar Sealed Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH016BGD14E
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0bar to 16bar Vented Gage Medical 3-Pin
Descrizioni
Descrizioni di Honeywell MLH016BGB01B fornite dai suoi distributori.
Pressure Transducer |Honeywell MLH016BGB01B
Sensors, Pressure Transducers, Stainless Steel Media Isolated
Strain Guage Sensor, Relative, 0.25%, 4-20mA, Cylindrical
Honeywell SST Pressure Transducers-ATF
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty