Honeywell 135-103LAF-J01
Thermistor; 10000 Ohms @ 25 C; 5% @25 C; 0.080"" Dia.; 0.180 "" (max.) L; -60
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Honeywell 135-103LAF-J01.
JRH Electronics
Datasheet1 pagina0 anni fa
Farnell
Master Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.10%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Thermistor;NTC;Glass;Res 1 Kilohms @ 25 DegC;Tol 10%;Axial;300 DegC Max.
THERMISTOR; 500000 OHMS @ 25 C; 10% @ 25 C; 0.080"" DIA.; 0.180 "" (MAX.) L
Thermistor;NTC;Glass;Res 2 Kilohms @ 25 DegC;Tol 10%;Axial;300 DegC Max.
Descrizioni
Descrizioni di Honeywell 135-103LAF-J01 fornite dai suoi distributori.
THERMISTOR; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:± 5%; Operating Temperature Range:-60°C to +300°C; Thermistor Case Style:Axial Lead; No. of Pins:2; Package/Case:DO-35; Series:135
THERMISTOR; Zero Power Resistance at 25°C:10kohm; Product Range:135 Series; Thermistor Mounting:Through Hole; Beta Value (K):3974K; Thermistor Case Style:DO-35; Thermistor Terminals:Axial Leaded; Operat
THERMISTOR; Thermistor Type: NTC; Resistance (25°C): 10kohm; Product Range: 135 Series; B-Constant: 3974K; B-Constant Tolerance: -; Probe Material: -; Lead Length: 28.6mm; Operating Temperature Min: -60°C; Op 24C4692
135 Series, glass encapsulated chip DO-35 type, 10,000 Ohm resistance, ±5.0% tolerance, 25/85 BETA = 3974 135 Series Thermistors are high-quality, hermetically-sealed, glass-encapsulated units in an axial lead package. They cover the full temperature range of -60 °C to 300 °C [-76 °F to 572 °F]. The uniform dimensions are often suited for automated assembly. The tinned copper-clad, steel leads are both solderable and weldable. These rugged sensors are designed for many applications which demand reliability at low cost. Available on tape and reel for automated assembly.