HIROSE ELECTRIC DH-37-CV2B
Connector Accessory, 0.287in Min Cable Dia, 0.366in Max Cable Dia, Cover Item, Polycarbonate
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per HIROSE ELECTRIC DH-37-CV2B.
IHS
Datasheet13 pagine5 anni fa
Electro Sonic
element14 APAC
Master Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.03%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
TraceParts
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
1.00mm Pitch, Pico-Clasp Receptacle Crimp Housing, Dual Row, Positive Lock, 40 Circuits, White
Conn Housing RCP 30 POS 1mm Crimp ST Cable Mount Gray Pico-Clasp™ Bag
Board Connector, 32 Contact(S), 2 Row(S), Female, 0.049 Inch Pitch, Crimp Terminal, Locking,
TE Connectivity5749621-4
40 50S CABLE PLUG CONN/COV KIT, IDC D-Sub Connectors | TE Connectivity 5749621-4
TE Connectivity5749621-2
D SUB CONN, PLUG, 26POS, IDC / IDT; Available until stocks are exhausted Alternative available
TE Connectivity / AMP5-104892-4
Conn IDC Connector RCP 40 POS 1.27mm IDT ST Cable Mount Tube
Descrizioni
Descrizioni di HIROSE ELECTRIC DH-37-CV2B fornite dai suoi distributori.
High Speed Transmission, 1.0Mm Pitch Small Interface Connectors |Hirose/hrs DH-37-CV2B
Cover Case for DH Series 37 Position Small Interface Connectors
I/O Connectors SCREW LOCK TYPE CVR HAND SCREW TYPE
37pin 180¡ã Two Piece Backshell and Cover
Cover case for DH 60; 37 way receptacle
HOOD, THUMB SCREW, FOR DH60, 37WAY
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG SHLD