HIROSE ELECTRIC DF1BZ-10P-2.5DSA
CONN HEADER VERT 10POS 2.5MM / Connector Header Through Hole 10 position 0.098" (2.50mm)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per HIROSE ELECTRIC DF1BZ-10P-2.5DSA.
IHS
Datasheet31 pagine4 anni fa
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
Hirose SCT
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-18.35%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2008-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
TE Connectivity1-2132415-0
Rectangular Power Connector, 10 Contact(s), Male, Solder Terminal, Plug
HIROSE ELECTRICDF1BZ-12P-2.5DSA
DF1B RoHS Compliant COMMERCIAL UL Connector Header 30Cycles 30mOhm -35C~85C 3A
HIROSE ELECTRICDF1EC-9P-2.5DSA(05)
Conn Shrouded Header HDR 9 POS 2.5mm Solder ST Thru-Hole Bag ;5410874005
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating
TE Connectivity2132415-7
Board Connector, 7 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Natural Insulator
Board Connector, 9 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Natural Insulator
Descrizioni
Descrizioni di HIROSE ELECTRIC DF1BZ-10P-2.5DSA fornite dai suoi distributori.
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
1 Tin -35℃~+85℃ Brass Direct Insert Plugin Wire To Board Connector ROHS
Headers & Wire Housings 2.5MM V SNG ROW HDR 10P THRU-HOLE TIN
10pin 2.5mm 1 Header,Push-Pull 3A 1¦Ìm