HIROSE ELECTRIC DF1B-11S-2.5R
Connector Housing Wire to Board Receptacle 11 Position 2.5mm Straight Cable Mount Bag
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per HIROSE ELECTRIC DF1B-11S-2.5R.
IHS
Datasheet31 pagine4 anni fa
TME
Sager Electronics
Hirose SCT
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-11-30
LTD Date2026-11-30
Parti correlate
Connector Discrete Wire Housing 8 Positions 2mm Pitch Right Angle Thermoplastic Crimp Carton
TE Connectivity1-1735446-1
Board Connector, 11 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Natural Insulator
2.00mm Pitch MicroTPA Receptacle Housing, Positive Lock, 8 Circuits, Natural
2.00mm Pitch Wire-to-Board Header, Vertical, 8 Circuits, with Kinked PC Tail