Amphenol Communications Solutions SFW23R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 23 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
AztechSFW23R-1STAE1LF15.435
17h
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet8 pagine16 anni fa
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Conn FFC/FPC Connector SKT 18 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsHFW20R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 20 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 26 POS 1mm Solder RA SMD T/R
HIROSE ELECTRICDF19G-20S-1F-GND(05)
Conn FPC Connector SKT 20 POS 1mm Crimp ST SMD
Easy-On FFC/FPC Connector, 1.00mm Pitch, Slider Series, Vertical, 5.75mm Height, 17 Circuits, Gold Plating
Easy-On FFC/FPC Connector 0.50mm Pitch V-Flip Series Vertical 4.05mm Height 22 Circuits Copper Allo
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW23R-1STAE1LF fornite dai suoi distributori.
Sfw23r-1Stae1lf-Ffc/Fpc Conn / Tap/Rl Rohs Compliant: Yes
FFC/FPC Connector, 23 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Brown Insulator
1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 23 Position, Bottom side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free, Selective Gold plated Terminals with Tin-plate Solder-tail.