Fastron 1210F-1R0K-01
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Fastron 1210F-1R0K-01.
IHS
Datasheet1 pagina3 anni fa
Master Electronics
Burklin Elektronik
TME
Mouser
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2021-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Ind General Purpose Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor 400mA 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 1uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 330mA 1008 T/R
TAIYO YUDENLK16081R0K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.04A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENLK21251R0K-T
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Fastron 1210F-1R0K-01 fornite dai suoi distributori.
Wire-wound Ferrite RF Chip Inductor
Fastron
Inductor RF Chip Molded/Unshielded Wirewound 1uH 10% 1MHz 30Q-Factor Ferrite 0.6A 0.28Ohm DCR 1210 Automotive T/R
1210 WIREWOUND FERR IND 1uH 10%
1206 and Larger Surface Mount Inductors 1.0nH 1 MHz 10%
RF choke, SMD 1210, 1 µH, 600 mA, 1210F-1R0K-01