Eaton SR-5-2.5A-BK
Fuse Subminiature 2.5A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Eaton SR-5-2.5A-BK.
IHS
Datasheet2 pagine19 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Newark
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+64.12%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Littelfuse38313150000
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 300VAC, 100A (IR), Through Hole, TR5
Littelfuse80713150000
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 3.15A 300V Radial 12.4 X 6.4 X 9.2mm Ammo KC/PSE/cULus
Schurter0001.2509.PT
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 250VAC, 300VDC, 1500A (IR), Through Hole, 5.4x22.5mm
Schurter0001.2509.TR
Schurter0001.2509
Fuse, Cartridge, Time Delay, 3.15 A, 250 VAC, 300 VDC, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79"", SPT 5x20"
Fuse Subminiature 3.15A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole Ammo Pack
Descrizioni
Descrizioni di Eaton SR-5-2.5A-BK fornite dai suoi distributori.
SR-5 Series Time Delay 250 VAC 2.5 A Ø8.5 x 7.6 mm Subminiature Radial Lead Fuse
Electric Fuse, Time Lag Blow, 2.5A, 250VAC, 35A (IR), Through Hole
Fuses with Leads (Through Hole) SR-5 Radial TD Fuse
2.5 A RADIAL T NON-RESETTABLE WIRE ENDED FUSE, 250 V AC
FUSE, RADIAL, 2.5A, TIME DELAY, 250V
FUSE 2.5A 250V T-LAG IEC SHORT
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD
FUSE, RADIAL, 2.5A, TIME DELAY, 250V; Voltage Rating V AC:250V; Fuse Current:2.5A; Breaking Capacity:35A @ 250V AC; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Size Metric:7.6mm x 8.5mm; Fuse Case Style:Radial Leaded; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Fuse Mounting:Through Hole; MSL:MSL 1 - Unlimited