Eaton HCM0503-4R7-R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH/3uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.5A 0.06Ohm DCR
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Eaton HCM0503-4R7-R.
Master Electronics
Datasheet7 pagine5 anni fa
Datasheet7 pagine8 anni fa
Datasheet7 pagine10 anni fa
IHS
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-65.26%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.6A 0.053Ohm DCR 2020 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH ±20% 100kHz 15 Q-Factor Carbonyl Powder 4.6A T/R
Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 5.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 5.6A 39.4mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A 0.0348Ohm DCR 2424 T/R
Murata Power SolutionsFDSD0630-H-4R7M=P3
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 4.7A 0.04Ohm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Eaton HCM0503-4R7-R fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, Iron-Core, 2020
100KHz 5.5A 4.5A 4.7¦ÌH 60m¦¸ ¡À20% SMD,5.1X5.2MM , 5.15mm*5.1mm*3mm
FIXED IND 4.7UH 4.5A 60 MOHM SMD
HC MOLDED IND 4.7µH 5.5A 2 PADS SMT
HCM0503-4R7-R, EATON ELECTRONICS
Power Inductor, 4.7Uh, Shielded, 4.5A; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):4.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5.5A; Product Range:Hcm0503 Series; Dc Resistance Max:60Mohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Eaton Bussmann HCM0503-4R7-R