Eaton FWC-6A10F
Electric Fuse, 6A, 600VAC, 700VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Eaton FWC-6A10F.
IHS
Datasheet82 pagine8 anni fa
Datasheet2 pagine17 anni fa
TME
Master Electronics
ARCEL Power Electronics
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
LittelfuseKLKD007.T
Electric Fuse, Fast Blow, 7A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder, 10x38mm
Littelfuse35816300029
Fuse Cartridge Slow Blow Acting 6.3A 500V Holder Cartridge 6.3 X 32mm Ceramic UL
Littelfuse23116300029
Electric Fuse, Very Fast Blow, 6.3A, 500VAC, 500VDC, 1000A (IR), Inline/holder, 6.3x32mm
EatonFNQ-7
Fuse Midget Slow Blow Acting 7A 500V Holder Cartridge 10.32 X 38.1mm Fiber Carton CSA/UL
EatonKTK-7
Fuse Midget Fast Acting 7A 600V HolderCartridge 10.3 X 38.1mm MelamineCartonCSA/UL
Fuse Cartridge Fast Acting 6.3A 500V Holder Cartridge 6 X 32mm Carton CSA/UL
Descrizioni
Descrizioni di Eaton FWC-6A10F fornite dai suoi distributori.
Fuse Midget 6A 600V Holder Cartridge 10 X 38mm
Fuse, Cartridge, Very Fast Acting, aR, 6 A, 600 VAC, 700 VDC, 10mm x 38mm, 13/32" x 1-1/2"", FWC"
Eaton Bussmann High Speed Round body 6AMP 600V AC FERRULE 10 X 38MM - FWC-6A10F
FWC-6A10F, EATON BUSSMAN ELECTRICAL
FUSE CARTRIDGE 6A 600VAC/700VDC
700V 600V Cartridge 6A 38.1mm*38mm
High Speed Fuses - Ferrule Fuses
6A 600VAC UL FERRULE 10 X 38MM
COOPER BUSSMANN FWC-6A10F Fuse, 6A, FWC, 600VAC/700VDC. More details: Fuse, 6 Fuse Amps, Nonindicating, FWC Series, 600VAC/700VDC Voltage Rating, Fast Acting, Single Element, Fiberglass Body Material, Nonrejection, Body Style Cylindrical, Interrupt Rating 200kA at 600VAC, 50kA at 700VDC, Length 1-1/2 In., Diameter 13/30 In., Functionally Equal To Ferraz/Gould A60Q, Standards CE, UL Recognized