Eaton DR1040-3R8-R
Inductor Power Shielded Drum Core 3.6uH 30% 100KHz Ferrite 5.5A 13mOhm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Eaton DR1040-3R8-R.
Master Electronics
Datasheet5 pagine10 anni fa
Datasheet3 pagine19 anni fa
IHS
element14 APAC
Component Distributors Inc.
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-76.31%
Modelli CAD
Scarica il simbolo Eaton DR1040-3R8-R, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 3.8uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 5.5A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.35A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz Ferrite 6A 0.014Ohm DCR 4949 T/R
Wurth Elektronik7440660035
FIXED IND 3.5UH 5.8A 15 MOHM SMD / 3.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.8 A 15mOhm Max Nonstandard
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz Ferrite 5.6A 0.017Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 4.8A 0.0146Ohm DCR 3131 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Eaton DR1040-3R8-R fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 3.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
DR1040 Series 3.8 uH ±30 % Tolerance 5.5 A Shielded SMT Power Inductor
IND PWR SHLD 3.8UH 30% 100KHZ FERRITE
100KHz 6.4A 5.5A 3.8¦ÌH 13m¦¸ ¡À30% SMD,10.5X10.3MM , 10.5mm*10.3mm*4mm
FIXED IND 3.8UH 5.5A 13 MOHM SMD
Ind 3.8Uh Smt 10*10*4 Rohs Compliant: Yes
DR1040 Nonstandard 0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm 3.8muH
INDUCTOR POWER SHIELD 3.8UH SMD
10.3X10.5MM IND 3.8UH 6.4A 30%
INDUCTOR, SHIELDED, 3.8UH, 6.4A, SMD; Product Range: COILTRONICS - DR1040 Series; Inductance: 3.8µH; Inductance Tolerance: ± 30%; Inductor Construction: Shielded; DC Resistance Max: 0.013ohm; RMS Current (Irms): 5.5A; Packaging: Each