Eaton / Cutler Hammer XTPB016BC1
Module, Motor Protector, For 3-PHASE Motor, 16A, Din Rail, Xt Iec Series
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Eaton / Cutler Hammer XTPB016BC1.
Newark
Datasheet54 pagine17 anni fa
Datasheet257 pagine9 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+79.49%
Descrizioni
Descrizioni di Eaton / Cutler Hammer XTPB016BC1 fornite dai suoi distributori.
Eaton IEC motor control UL 489 Industrial Miniature Circuit Breakers - Supplementary Protector, 20A, 5-10X /n trip, Two-pole, Standard terminals
Motor Starter; Power Rating:12.5kW; No. of Phases:Three; Mounting Type:DIN Rail; Current Rating:16A; Release Current Min:10A; Terminal Type:Screw; Voltage, AC:690V; Voltage, DC:250V ;RoHS Compliant: Yes
MOTOR STARTER; Supply Voltage Min:200VAC; MOTOR STARTER; Supply Voltage Min:200VAC; Supply Voltage Max:690VAC; No. of Phases:Three Phase; Power Rating:12.5kW; Current Rating:16A; Product Range:-; Operating Temperature Max:55°C; Operating Temperature Min:-25°C