Eaton / Cutler Hammer XTOE020BGS
Overload Relay, 1NC/1NO, 4 A Min current, 20 A Max current
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Eaton / Cutler Hammer XTOE020BGS.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 pagine4 anni fa
Newark
Descrizioni
Descrizioni di Eaton / Cutler Hammer XTOE020BGS fornite dai suoi distributori.
ELECTRONIC OVERLOAD RELAY, 20A, 4A, CONTACTOR FRAME B; Overload Current Min:4A; Overload Current Max:20A; Coil Voltage DC Max:690V; Product Range:- RoHS Compliant: Yes
Eaton C440 electronic overload relay, XT IEC Electronic Overload Relay, 4-20A overload range, 45 mm Frame size, NO-NC contact configuration, Direct to contactor mounting, Ground fault w/ selectable class 10, 20 trip type