Eaton / Cutler Hammer XTOB035GC1
Overload Relay, 25-35A, F-G Frame, Thermal Overload, Class 10
Scheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Electronic SupplyXTOB035GC13
1d
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Eaton / Cutler Hammer XTOB035GC1.
Newark
Datasheet257 pagine9 anni fa
Datasheet312 pagine17 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-50.00%
Descrizioni
Descrizioni di Eaton / Cutler Hammer XTOB035GC1 fornite dai suoi distributori.
XT IEC Bimetallic Overload Relay, 25-35A overload range, 90 mm Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct mounting, used with 80-170A contactor
Overload Relay; Overload Adjustment Current Min:25A; Overload Adjustment Current Max:35A; Mounting Type:Direct; For Use With:Eaton Cutler-Hammer Frame F-G XT Series 115-150A Contactors; Contacts:DPST-NO/DPST-NC ;RoHS Compliant: Yes